Martello i GOTS

Tu powstają kocyki i ubranka z bawełny organicznej. Tutaj kreujemy pledy i poduszki do dekoracji wnętrz. Jesteśmy w centrum Polski, w sercu fabrycznej Łodzi wytwarzamy wszystko własnymi siłami!. Dziejemy, szyjemy wyłącznie z przędz naturalnych, czyli bawełny organicznej i czystej wełny.

Jako producent otrzymujemy certyfikat GOTS to znaczy, że powstawanie naszych wyrobów - począwszy od upraw bawełny którą kupujemy - aż do pakowania naszych gotowych produktów jest kontrolowane. Dzięki temu certyfikatowi możecie być pewni, że produkty nie zawierają toksycznych związków chemicznych a ludzie, którzy przyczynili się do ich powstania mają dobre warunki pracy.


Nasze wyroby i sposób ich wytwarzania jest bezpieczny dla nas i środowiska.

Produkcja pod eko-lupą

Produkcja pod szyldem GOTS zobowiązuje. Każdy jej składnik, musi mieć certyfikat - nici, płyn do prania, olej do maszyny... Zacznijmy od wszywki z instrukcją prania - zrobiona jest z bawełny organicznej. Etykietka z logo Martello utkana jest z miękkiej bawełny, również certyfikowanej. W produkcji ubrań nie korzystamy z plastikowych guzików, zastąpiliśmy je tymi z masy perłowej lub drewnianymi. Ekspresy mają metalowe suwaki bezniklowe. Olej do naszych maszyn dziewiarskich nie zawiera metali ciężkich ani innych zabronionych dla zdrowia substancji. Do prania gotowych wyrobów, stosujemy ekologiczny środek piorący, bezzapachowy o wysokiej biodegradowalności.

Przeczytaj opinie o jakości kocyków

Logo z przesłaniem

W naszym logo jest ptak i kwiatek bawełny. Ten rysunek dodaje nam energii i przekonania, że drobnymi krokami możemy przyczynić się do globalnej zmiany...  chcemy, żeby ludzie unikali toksycznych wyrobów i pamiętali o naturze podejmuąc wybór " co kupić". My przekazujemy w Twoje ręce produkty, które odpowiedzialnie nazywamy hipoalergicznymi i przyjaznymi naturze człowieka. JEŻELI DOLECIAŁ DO CIEBIE PTAK Z MARTELLO, OTRZYMAŁEŚ PRODUKT Z EKOLOGICZNYM PRZESŁANIEM.

Na BLOGu o świecie bawełny organicznej

Minimum opakowań

Nie używamy opakowań z folią pvc, a w czasie produkcji wytwarzamy zero śmieci. POLITYKA " no waste" TO NASZ CEL przy gospodarowaniu odpadami takimi jak ścinki przędzy czy makulatura. To co zostawiamy po produkcji nie trafia na śmietnisko tylko jest ponownie wykorzystywane przez inne firmy. Opakowanie kocyków i wszystkich naszych wyrobów jest eko-logiczne. Mój Kocyk trafia do Ciebie w pudełku z brązowej tektury z recyklingu.

Uratuj naszą Ziemię

Kupując produkty certyfikowane jako organiczne wspierasz grupę ludzi, która wytwarza rzeczy tak, by nie szkodzić środowisku. Skład przędzy w ubraniach,   roślin  w  kosmetykach  czy  owoców i warzyw w  jedzeniu jest   " organiczny " to znaczy, że do uprawy tych roślin wykorzystuje się NATURALNE MECHANIZMY PRZYRODY. Organiczna plantacja bawełny nie pozwala na stosowanie syntetycznych pestydzyów, chemicznych nawozów,  czy ingerowania w genetyczną strukturę roślin. Ponieważ żyjemy w ekosystemie, nasz wybór - co kupujemy - ma wpływ na stan środowiska.

 

Dla dzieci
Dla dzieci

Kocyki, narzuty, poduszki i sweterki. Kocyki i poduszki możesz personalizować. Sweterki są z wełny i bawełny organicznej.

ZOBACZ PRODUKTY DLA DZIECI
Dla domu
Dla domu

Wybierz między bawełną i wełną merino. Kolekcja rzeczy do wnętrza. Pledy, poduszki i pufy dla mamy i taty.    

ZOBACZ CO MAMY

Co ciekawego u nas?

Odwiedź nasz profil na Facebook, aby być z nami na bieżąco.